Bacówka Radawa & Spa, Radawa
Hotel, stworzony przez dzieci

Aktualności

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu
+48 530 530 511

Hotel, stworzony przez dzieci

01 kwietnia 2020

Rozmowa z 3-letnią Tosią, 9-letnim Olkiem oraz 11-letnią Julką – pomysłodawcami i twórcami Hotelu Bacówka Radawa & SPA****.

4 gwiazdkowy Hotel dla dzieci – to w Polsce niezwykle rzadkie zjawisko. Skąd pomysł na stworzenie takiego obiektu?

Bo na wakacjach zawsze najnudniej było w hotelu! Żeby fajnie się pobawić, trzeba szukać placów ze zjeżdżalniami w różnych miejscach. Właśnie dlatego stwierdziliśmy, że stworzymy miejsce, które spełniłoby nasze podróżnicze marzenie. Tak powstała Bacówka, w której dzieci bawią się, a rodzice odpoczywają!

Przecież w wielu obiektach znajdują się place zabaw. Czy to nie wystarczy?

To za mało! Jeden plac zabaw jest dobry na pół godziny. Plan dnia każdego dziecka zakłada przecież bieganie po hotelu, oglądanie bajek w sali kinowej, układanie budynków w Pokoju Klocków, czytanie książeczek w Kąciku Małego Czytelnika, granie w bilard i piłkarzyki, karmienie zwierzątek w mini zoo, kąpiel w basenie z brodzikiem i znowu bieganie po hotelu!

Z pewnością Pokój Klocków czy mini zoo to prawdziwe atrakcje dla najmłodszych. Ale czy jest sens zabierać swoje pociechy np. do SPA?

Każda dziecko marzy o tym, aby móc wcielić się w dorosłego. Masaże czekoladowe lub owocowe – to jest coś! Gorzkie ziołowe stemple mogą sobie wybrać rodzice, my wolimy o wiele słodsze klimaty. To samo dotyczy restauracji: gdzie przysmaki dla najmłodszych? Rosół i żurek możemy zjeść w domu, a na wakacjach chcemy spróbować czegoś super. W Bacówce możemy ze specjalnego menu w kształcie tableta zamówić potrawy, które są przygotowywane właśnie z myślą o nas! Zresztą każdy zakątek hotelu powinien być przystosowany do dzieci tak, aby te mogły zupełnie samodzielnie z niego korzystać.

Brzmi pięknie, ale jest chyba niemożliwe w realizacji?

W Bacówce możliwe! Tutaj każdy maluch może sam zamówić jedzenie w restauracji i zostanie z pełną powagą obsłużony przez kelnera. Nie ma również problemu, aby dziecko samodzielnie zameldowało się w pokoju, a pomocny w tym jest Punkt Obsługi Małego Gościa z kilkustopniowymi schodkami, które pozwalają dziecku stanąć wyżej i ułatwiają rozmowę z recepcjonistą. Każde miejsce w Bacówce ma rozwiązania dedykowane właśnie najmłodszym!

Czy jest coś jeszcze, co powinno być elementem każdego hotelu?

Nawet dwie takie rzeczy. Pierwsza to hotelowa maskotka. U nas jest nią nasz kochany Bacuś – sympatyczny baranek, który zaraża wszystkich entuzjazmem. Nigdy nie odmawia zabawy i chętnie pozuje do wspólnych zdjęć. To ulubieniec dzieci.

A drugi z tych elementów?

Niektóre obiekty zapominają, że przyjeżdża się do nich nie tylko latem, kiedy można wyjść na spacer czy rower. A inne pory również mają swoje dobre strony. W naszym hotelu w zimie można pojeździć na przygotowywanym z tej okazji lodowisku czy wypożyczyć sanki, wiosną zawędrować do kwitnącej przyhotelowej szklarni, a jesienią spędzić czas na niepowtarzalnej Farmie Dyniowej! Nieważne kiedy przyjedziemy – zawsze będzie pełno pomysłów na spędzenie czasu.

A jak myślicie, czego oczekują rodzice przyjeżdżając do hotelu ze swoimi dziećmi?

Dorośli powtarzają, że chcą mieć święty spokój. Ale oni rzadko mówią to, co naprawdę myślą. Wydaje nam się, że chodzi im przede wszystkim o bezpieczeństwo. Dlatego odpoczywając w hotelu chcą mieć pewność, że opiekunowie to prawdziwi profesjonaliści, którzy nie tylko znają najlepsze zabawy, ale potrafią również właściwie zaopiekować się ich dziećmi. Mówiliśmy, że uwielbiamy biegać po hotelu, dlatego nie może w nim być wielu progów czy ostrych krawędzi. Nawet takie rzeczy jak gniazdka elektryczne trzeba dobrze zabezpieczyć. Dopiero po zapewnieniu bezpieczeństwa, rodzice oddadzą się relaksowi.

Czy jest coś, czego nie lubicie w wyjazdach?

Pakowania się! To strasznie długo trwa, trudno wszystko zmieścić do auta, a przez całą drogę rodzice i tak powtarzają, że na pewno czegoś zapomnieli…

Niestety, ale w tym zakresie hotele niewiele mogą pomóc.

A właśnie, że mogą! Do Bacówki prawie w ogóle nie trzeba się pakować. Na miejscu można kupić najpotrzebniejsze rzeczy w Bacówka Shop: pampersy, kąpielówki czy pistolety na wodę. Nie ma więc obawy o to, że się czegoś zapomni. Pokoje przystosowane są do przyjęcia dzieci – są w nich dostawki do łóżek czy nakładki na toaletę. Nie trzeba brać podgrzewacza do butelek czy ogromnego wózka dziecięcego, bo wszystko można wypożyczyć na miejscu! To, jak i wiele innych rzeczy.

Dobrze, a czy wobec tego Hotel Bacówka Radawa & SPA**** ma jakieś wady?

Chyba tylko taką, że dzieci w ogóle nie chcą stąd wyjeżdżać!

Zobacz na mapie
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij